Preskočiť na obsah

Prosba o pomoc pre Dom bl. Zefirína v Lenartove

Zverejnené 20.3.2024.

Kategória

Milí priatelia,

dovoľujem si vás osloviť s prosbou o pomoc. Zúčastňujeme sa fundraisingovej kampane na  https://www.donio.sk/bezpecny-vylet  v spolupráci s nadáciou Renovabis. Cieľom je vyzbierať financie na aktivity Pastoračného centra na Poštárke (tábor, výlety, oprava plota a cesty). Za každé euro , ktoré nám pošlete cez portál donio nám Renovabis poskytne znásobenie do celkovej výšky 10 000 €.

Sú tri dôvody prečo zháňame peniaze:
1. pokryť finančne tábory v lete a formačno- ďakovné výlety pre dobrovoľníkov,
2. na plot je že je hroziace nebezpečenstvo najmä pre malé deti,
3. potom potrebujeme spevniť povrch „cesty“, aby sme sa vedeli dostať k domu aj v horšom počasí.

„Babka, potrebujete drevo?“
Možno poznáte vtip, keď za babkou prišli večer partizáni a opýtali sa jej: „Babka, potrebujete drevo?“ A ona odpovedá: „Nie nepotrebujem.“ A do rána nemala na dvore ani triesočku.

Niečo podobné sa stalo aj nám. Pred Domom bl. Zefyrína v Lenartove bol starý drevený plot, ktorý tam už ale nie je. Keďže v jedno sobotňajšie popoludnie prišli za nami Rómovia z miestnej osady a poprosili nás o dosky, ktoré boli pri plote, dovolili sme im ich zobrať. No keď sme prišli znova pracovať pri dome, zistili sme že rozobrali celý plot… Stáva sa. Zjavne sme sa nepochopili. 🙂 Našťastie to až tak nemrzelo, lebo plot už mal svoj vek a potreboval vymeniť.

Viac informácii a podpora na :
https://www.donio.sk/bezpecny-vylet

Mgr. Peter Varga, SDB