Preskočiť na obsah

Učitelia mali svoj deň

Zverejnené 29.3.2022.

Kategória

V našom každodennom živote sú čoraz vzácnejšie slávnostné a sviatočné okamihy. Aj 28. marec je jedným z nich, aj keď je bežný, pracovný, predsa má tú svoju sviatočnú idylku. Práve v tento deň sa slovo ,,učiteľ“ omieľa viac ako inokedy, nám – učiteľom sa venuje viac pozornosti, spomienok, uznania a vďačnosti. ,,Veď aj malá žiačka zbiera žlté kvietky malé i veľké, ráno ich všetky k sviatku zanesie svojej pani učiteľke.“ Aj keď je to už väčšinou len o spomienke, nie o oslave, predsa čaro dňa umocní pár milých slov od Vášho nadriadeného.
Aj nám sa dostalo osobného poďakovania, slovo uznania a darček v podobe vitamínového balíčka, ktorého produkty potrebuje každý z nás, zvlášť v tomto čase. Priamo na pracovisku nás pozdravila naša p. starostka Ing. Jana Bľandová, MBA.
P. starostka osobne navštívila svojich pedagogických zamestnancov na jednotlivých pracoviskách, poďakovala nám všetkým za prácu, ktorú vykonávame ako učitelia, ale aj ako zamestnanci obce a popriala nám všetkým všetko najlepšie do ďalších dní a rokov. Nezabudla na milú pozornosť a vďaka jej nápaditosti na účelový darček, ktorý podporí zdravie každého pedagóga.
Každý nový deň nám pedagógom prináša svoje dary, stavia nás pred nové úlohy, ukazuje nám smer ako pokračovať ďalej a prísť do cieľa. Nevzdávajme sa, snažme sa využiť všetok čas nato, aby sme so svojimi žiakmi prišli vždy do prístavu, kde jedno nadväzuje na ďalšie. To bude pre nás stále tá najväčšia odmena!


Za všetko Vám patrí vďaka p. starostka


pedagógovia Obce Lenartov