Pozývame Vás darovať krv

Kategória

Chceš urobiť dobrý skutok a zachrániť život?

Nezáleží na farbe pleti, vzdelaní či povolaní. Každý deň sa môžete rozhodnúť darovať krv ľuďom, ktorí s nádejou čakajú na uzdravenie. Pridajte sa ku skupine Lenartovčanov a zamestnancov obce, ktorí dňa 05.10.2022 darujú krv na Hematologicko – transfúznom pracovisku NsP Bardejov.

Darovať niekomu krv je ten najšľachetnejší a najväčší dar, ktorý vás nič nestojí, ale pre obdarovaného môže znamenať záchranu života a zdravia. 

Darcom krvi môžete byť aj vy, ak ste zdravý, máte 18 až 60 rokov a vážite minimálne 50 kilogramov. Pred darovaním krvi vyplníte podrobný dotazník, ktorý lekárom pomôže identifikovať potencionálne ohrozenia a dôvody, pre ktoré sa nemôžete stať dobrovoľným darcom krvi. Zároveň vám lekár odoberie vzorku krvi, aby zistil váš aktuálny zdravotný stav. V priebehu darovania krvi absolvujete ako darca lekárske a laboratórne vyšetrenia, ktoré vám poskytnú dôležité preventívne informácie o vašom zdravotnom stave. Ak by sa našiel jediný patologický nález v týchto testoch, budete o tom informovaný a bude vám odporúčané navštíviť svojho praktického lekára. Na transfúziu sa použije vaša krv iba po vyhovujúcom výsledku, aby nebol ohrozený príjemca krvi.

Poďte s nami darovať život!

Bližšie informácie získate na obecnom úrade v Lenartove.

Zverejnené 21. septembra 2022.
Bez úpravy .