Preskočiť na obsah

Ľenartovske Rusadľe

Zverejnené 29.5.2023.

Kategória

„Rusadľe, Rusadľe, hňeška sme slaviľi, na stred Ľenartova, MAJ sme postaviľi …“

Štvrtý rok, čo sme sa nestretli na našej tradičnej akcii „Rusadľe na valaľe“, ako sme na ňu boli už tradične zvyknutí. Covid zasiahol a obral nás o všetko. Ale predsa sme sa ho ako – tak „zbavili“ a dostávame sa do normálu obnovy sociálnych vzťahov, ktoré nám všetkým chýbajú.
Vedenie obce sa postaralo o spríjemnenie predturičného popoludnia sviatku „Zoslania Ducha Svätého“ a 140. výročia školy, aby sme sa tak vrátili do čias, keď takého akcie boli u nás každoročne a stali sa pre nás už tradíciou. Prekvapilo nás a pozvali pre nás profesionálnych hostí, ktorí začali „Východniarsku show“ v podaní Tomáša Oravca, Štefana Skrúcaného a Cimbalowice. A to už DAČO bolo. Striedali sa piesne rôzneho žánru a hudobného doprovodu hudobníkov s hovoreným humorným slovom. Každý si prišiel na svoje a nielen prišiel, ale mal možnosť aj zaspievať si. Repertoár bol široký a bohatý – „ Na trati Yokohama, Tokio, Na skle maľované, Tequilla, Pretty woman, Ľúbi cigána Jána, Sadla včielka, Do lesa …,
C´est la vie, Rock´n roll, Všetko čo mám rád, Ej, goraľe …“ a ešte mnoho iných.
To sa len tak nevidí a nezažije. To treba prísť, vidieť a zažiť. Nechýbalo foto s hosťami a tak dobre naladení sa celé obecenstvo s vedením obce presunulo do miestneho parku a „ raz – dva – tri“ a „MÁJ“ bol postavený.
Nechýbalo pritom občerstvenie, ktoré bolo neúrekom bohaté.

Po čase sa skupinky začali pomaly rozchádzať do svojich domovov. V ušiach ešte dlho každému rezonovala hudba a spev hostí. Čo dodať na záver? Bol to jeden úžasný výber a preto veľké „ĎAKUJEME“ s prianím, keď Pán dá, aby sme sa stretli o rok takto znova.

TEXT: Mgr. M. Frandoferová
FOTO: Mgr. J. Frandoferová