Preskočiť na obsah

Tábor detí v Komunitnom centre

Zverejnené 12.8.2022.

Kategória

OcÚ Lenartov v spolupráci s komunitným centrom Lenartov poskytlo príležitosť rodičom, zveriť svoje ratolestí počas prázdnin zamestnancom KC, ktorí im umožnili  stráviť deň, či  týždeň plnohodnotne, kreatívne a veselo. Samozrejme leto je dlho očakávané obdobie dovoleniek a oddychu, ale aj napriek tomu rodičia túto príležitosť využili.
Deti si počas tábora postavili indiánsku osadu, vyrobili indiánske čelenky, vyskúšali si maľovanie na tvár, maľovali si na textilné vrecúško, ktoré je možné využiť ako športové vrecúško. V tábore nás navštívila aj preventivistka por. Mgr. Michaela Vojtašková , ktorá deťom opísala prácu polície, ukázala vybavenie a motorové vozidlo polície.  Mgr. Katarína Bodnárová koordinátorka NP podpora ochrany detí pred násilím ÚPSVaR. Deti spolupracovali pri príprave nepečeného dezertu a samostatne vyrobili z výkresu okuliare a kornútky na  popcorn. Ďalším prekvapením pre detí bolo domáce kino – rozprávka Smradi a popcorn.  Zaujímavou aktivitou pre deti bola aj výroba mydiel rôznych farieb a vôní. Deti si zasúťažili aj vonku rôznymi športovými aktivitami. Skúsili si aj lov a triedenie farebných papierových rybičiek pomocou slamiek, ktoré si predtým vystrihli. Náročnejšou na trpezlivosť bola pre deti výroba ruženčekov, ale deti ju hravo zvládli.  Posledný deň bol ukončený slávnostne tradične obľúbenou pečenou špekačkou a kofolou.
Na ukončenie tábora bol deťom odovzdaný pochvalný list a zaujímavý darčekový balíček. Taktiež si deti odniesli so sebou domov všetky diela, čo počas tábora vyrobili. Záver tábora môžeme  skonštatovať vzájomnou spokojnosťou a tešíme sa na ďalší.

Ďakujeme za podporu pani starostke Ing. Jane Bľandovej, MBA a samozrejme rodičom za prejavenú dôveru .

Prajeme Vám krásne prázdniny a veľa dovolenkových zážitkov !

Zamestnanci KC